Mersin Turizm AcentasıMersin Turizm Acentası

Mersin Turizm

Mersin eşsiz doğal güzelliklerinin yanı sıra mavi ile yeşilin buluştuğu göz kamaştıran koyları ile de yerli ve yabancı turistlerin gözdesi haline gelmiş muhteşem bir Akdeniz şehridir. Gündüzleri deniz kum ve güneşin tadını çıkarırken akşamları da göz dolduran gece hayatı ile eğlencenin doruklarına çıkabilirsiniz. Büyüleyici tarihi dokusu ile de ön plana çıkar Mersin, kültür turizmi bakımından da oldukça tercih edilen şehirlerden bir tanesidir. Özellikle roma dönemi kalıntıları yerli ve yabancı turistlerde büyük merak uyandırmaktadır. Mersin turizm faaliyetleri bakımından Türkiye’nin önde gelen şehirlerinden biridir.

Mersinde Gezilecek Yerler

Yapraklı Koy

Yapraklı koy muhteşem doğası ile mavi ile yeşilin buluştuğu eşsiz bir koy olup Silifke’ye bağlıdır. Denizin kaynak sularıyla beslendiği bu koyun serin suları Mersin’in sıcak havasından bunalanalar için muhteşem bir tercih olacaktır.

Kızkalesi

Tarih ile kumsalın birleştiği bu muhteşem tatil kasabası Mersin turizm faaliyetlerinin belki de en aktif olduğu yerdir. Mersin’e yolunuz düştüğünde hem bu tarihi kaleyi ziyaret etmeli hem de muhteşem plajın tadını çıkarmalısınız. Gece hayatı ile de oldukça popüler olan Kızkalesi her yıl çok sayıda turist ağırlamaktadır.

Cennet Cehennem Mağaraları

Bu mağaralar tamamen doğal yollardan oluşmuş olup Silifke ilçesinin Narlıkuyu kasabasına bağlıdır. Cennet mağarası için 460 basamak merdiven inmeniz gerekmektedir. Ancak bu zorlu merdivenin bitiminde bütün yorgunluğunuza değecek olan eşsiz bir güzellik sizleri bekliyor olacak. Cennet cehennem mağaralarına gittiğinizde bu mağaralara oldukça yakın olan Astım mağarasını da ziyaret etmeden dönmeyin. Astım hastaları için faydalı olan bu mağara muhteşem sarkıtları ile de ünlüdür.

Tarsus Şelalesi

Mersin’in Tarsus ilçesine bağlı olan bu görkemli şelale yine yerli ve yabancı turistlerin uğrak yerlerinden biridir. Yüksek debisi ve coşkulu çağlayanları ile sizleri büyüleyecek olan bu şelaleye uğramayı sakın unutmayın.

Mersinde Ne Yenir?

Mersin turizm açısından oldukça tercih edilen şehirlerin başında gelmesini yanı sıra yöresel lezzetleri ile de oldukça ünlüdür. Özellikle Mersin denince akla ilk gelen yiyecek olan tantuni son yıllarda tüm Türkiye’de yaygınlaşmış oldukça sevilen yöresel bir lezzettir.

Fındık lahmacun ise Tarsus yöresine ait olan ve mutlaka denemeniz gereken lezzetlerden birisidir. Yine bir diğer Tarsus lezzeti olan humusun da tadına bakmayı unutmayın.

Mersin denince akla gelen bir diğer yöresel lezzet ise cezerye ve kerebiçtir. Cezerye lokum türevi bir yiyecek olup Mersin turizm faaliyeti dönüşünüzde sevdiklerinize hediye olarak götürmek için oldukça doğru bir seçim olacaktır. Cezerye ise mersinin geleneksel tatlısı olup oldukça hafif olmasından dolayı ramazan aylarında çok fazla tüketilmektedir.

Sıkma ise Mersin’in hemen hemen her yerinde görebileceğiniz yörük çadırlarında tatmanız gereken lezzetlerden bir diğeridir. Peynirli, patatesli ve kaşarlı iç ile hazırlanan tandırda pişen sıkma unutamayacağınız tatlardan birisi olacaktır.Kampanya ve Fırsatlardan
Haberdar Olun!