Mersin Tur



Mersin Tur

Mersin Akdeniz bölgesinde denize kıyısı olan tarihi dokusu, yemekleri ve yayları ile ünlü bir şehrimizdir. Mersin denince akla birçok şey gelmesinin sebebi sıcak, kozmopolit, tarihi ve coğrafi yapısı olmasıdır. Mersin birçok tarihi yapı ve kültürel mirası barındıran bir yer. Birçok ulustan ve dinden insanın da tam da bu sebepten gezip görmek istediği bir yer. Bu nedenle yapılan Mersin tur organizasyonları rağbet yüksek düzeyde. Mersin’i Mersin yapan yemeklerini de unutmamak gerekir. Yörede birçok ev lezzetlerinin yanı sıra dışarıda ve rastgele bir yerinde yiyebileceğiniz en meşhur yemek tabiî ki de tantunidir. Sırf tantuni yemek için Mersine gelen turistler mevcuttur. Adana gibi de lezzet açısından zengin bir şehre yakınlığı da Mersin’in bir artısıdır.

Mersin’de Yapılabilecek Aktiviteler

Mersin’de turizmin her türlüsüne şahit olabiliriz. Yemek turizmi, kültürel turizm ve deniz turizmi bunların başında gelmektedir. Yemek turizmi yapanlara başlıca önerebileceğimiz tantuni dışında yöresel yiyecekler deyince; arabaşı çorbası, batırık, cezerye, humus, içli köfte ve kerebiç ilk akla gelenler arasında. Mersin, Adana’ya yakın olması sebebiyle et yemekleri ve özellikle kebap konusunda da başarılı bir yemek kültürüne sahip. Bu lezzetlere ulaşabileceğiniz Mersin merkez ve ilçelerinde birçok restoran ve lokantalar mevcut. Kültürel turizm için ise Türkiye’deki birçok tarihi eseri bir arada görebileceğiniz nadir yerlerden biri. Özellikle Tarsus, Silifke gibi ilçelerinde yer altından çok eski dönemlere ait kalıntılar hala bulunmaya devam etmekte.

Tarsus’ta bulunan Kleopatra kapısı, Mersin’deki kız kalesi, Silifke ilçesindeki Cennet Cehennem Mağaraları en bilinen Mersin tur organizasyonlarında ilk tercih edilen yerler olmasına rağmen bundan çok daha fazla gezilecek yerler mevcuttur. Mersin dini turizm açısında da turist alan bir bölgedir. Mersinin Tarsus ilçesindeki Saint Paul kilisesi ve Saint Paul kuyusu farklı dinden insanların bölgeye gelmesini sağlamaktadır. Mersin deniz turizmi için de hem doğal ve uzun sahilleri hem de Antalya, Muğla ve İzmir gibi şehirlerin yanında daha hesaplı oluşuyla da tercih edilmektedir. Koyları ile de ünlü olan Mersin sahilleri yerli ve yabancı birçok turisti ağırlamaktadır. Halk plajları ve ücretli plajlarla her türden ortam ve eğlenceyi Mersin sahillerinde bulabilirsiniz. Birçok tabiat güzelliğine sahip bu şehirde bir de sıcaktan bunalanlar için yaylalar da tercih edilebilir.

Mersinde Gezilecek Yerler

Bu yerlerin başında, Kleopatra kapısı, Kız kalesi, Cennet Cehennem Mağaraları, Yapraklı Koy, Tarsus Şelalesi, Limonlu Çayı, Uzuncaburç kalıntıları, Akçakıl Koyu gelmektedir. Bir Mersin tur organizasyonu içinde bulunursanız bu yerlere büyük olasılıkla gideceksinizdir. Saymakla bitmeyen bu yerlere insanlar tarihi kalıntıları görmek, denizin tadını çıkarmak, doğa sporları yapmak ve yayla turizmi için gelebilirler. Mersin’ ne yapmak isterseniz onun karşılığını bulabileceğiniz bir şehir. Mersin’e gelen turistler çevredeki yakın iller olan Adana, Antalya, Hatay, Karaman ve Kıbrıs’ı da ziyaret edebilirler. Genellikle Mersin tur gezilerinde bu yakın şehirlere de uğranmaktadır.



Kampanya ve Fırsatlardan
Haberdar Olun!