Mersin Gezi TurlarıMersin Gezi Turları

Çukurova'nın en büyük ikinci şehri olan Mersin güneş, deniz, kum ve gezilecek yerleri ile tam bir tatil cennetidir. Şirin doğası ve kültürü ile Akdeniz kenti olan Mersin tatilcilerin en uğrak adresi, şehir merkezinde turistik terler bulunuyor ve bu bakımdan oldukça zengin. Birçok ilçesinde tarihi zenginlikleri, doğal güzellikleri, mutfağı ile birçok kişiyi kendine hayran bırakıyor. Sadece turizm amacı ile değil zengin mutfağı ile ilgi odağı haline gelen Mersin şehrini Mersin gezi turları ile keşfedebilirsiniz. Her ne kadar sıcak havası ile bazı günlerde nefes almak zor olsa da bambaşka bir şehirdir Mersin. Her evin çatısında güneş paneli ve sıcak insanları ile görülmeye değerdir.

Mersin' e Nasıl Gidilir

Tarihi ve kültürü ile merak uyandıran Mersin şehrine uçak ile Adana dan ulaşmak mümkün. Adana mersin arası ulaşım için de Tren, otobüs gibi farklı seçenekler kullanılmaktadır. Adana ‘dan Mersin'e 80 km’lik bir mesafe bulunmaktadır ve Mersin gezi turları ile şehre çok rahat ulaşabilirsiniz. Toplu taşımanın çok gelişmiş olduğu şehirde yaz kış rahat bir yolculuk yapmak mümkün oluyor. Mersinde görmek istediğiniz tüm bölgelere rahat bir ulaşım sağlayabilirsiniz.

Görmeniz Gereken Yerler

Onlarca Antik şehre sahip Mersin Akdeniz sahil kıyısı boyunca ilerler. Limonlu, Lamos, Kızkalaesi gibi yerlerde yer alan kaleler ve eski yapılar mutlaka görülmelidir. Denizin orta yerinde yer alan Kızkalesi hem tatil yapmak isteyen hem de gezmek isteyenler için ideal bir yerdir. Cennet ve Cehennem mağarası Mersin Gezi turları seçeneği ile seyahat edenlerin tercih ettiği bölgelerdir. Yapraklı koyu ise denize girmek için en uygun bölgedir. Astım mağarası, taş kuyu mağarası görülmesi gereken yerlerin arasında bulunuyor. Tarsus şelalesi, Anamur Muz Şehri Mersin'in önemli tatil bölgelerinden birisidir. Tiyatro, hamam, hapishane ve evleriyle tarihi şehri gezmek gerekiyor.

Mersin Yemekleri ve Lezzetleri

Mersin farklı lezzetleri ev sahipliği yapan bir şehir olarak biliniyor. Mersin gezi turları bu lezzetleri tatmak isteyenler için ilk adres oluyor. Mersin de et yemekleri, deniz ürünleri ve tatlılar oldukça ünlü. Özellikle Tantuni şehirde yenmesi gereken yemeklerin başında geliyor. Yöresel lezzet tantuni dışında Mersin de Humus, Ciğer, Künefe, Cezerye bu lezzetlerin arasında yer alıyor.

Mersin Festivalleri

Şehre gelmek ve gezmek için bir başa neden düzenlenen festivaller. Genel olarak turlar bu dönemlerde daha fazla düzenleniyor. Turistlerin ilgisini çeken ve renkli geçen festivaller başında her sene Haziran ayında düzenlenen Tantuni festivali yer alıyor. Onun dışında şehirde Narenciye Festivali düzenleniyor. Bahar aylarında düzenlenen festivallerde Portakal ve mandalina ile yapılan dev arabalar, hayvanlar ve heykeller ile yapılan arabalar görenleri kendine hayran bırakıyor ve şehri bir başka kılıyor.Kampanya ve Fırsatlardan
Haberdar Olun!